Firma PZ Stelmach zajmuje się produkcją obrączek.

Rzemiosło Stelmach

PZ Stelmach to rodzinna, wielopokoleniowa firma, w której pasja do jubilerstwa przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Nasza historia zaczęła się wiele lat temu w 1919 roku.Wtedy to pradziadek Józef ukończył Cesarsko – Królewską Szkołę Artystyczną w Zakopanem o profilu rzeźba figuralna i złotnictwo. Tak zapoczątkował rodzinną tradycję, którą kultywujemy do dziś.

Pradziadek Józef pasję do rzeźby i jubilerstwa przekazał wnukowi Leonowi Stelmachowi, który chętnie podglądał go przy pracy. Otrzymał on również wyjątkową księgę, w której zapisywano członków ówczesnego Cechu. Pierwszy znajdujący się w niej zapisek pochodzi z 1769 roku. Przekazujemy ją sobie z pokolenia na pokolenie jako jedną z najcenniejszych rodzinnych pamiątek i źródło wiedzy o historii.

O nas

W 1979 roku obecny senior Leon Stelmach otworzył własną Pracownię Złotniczą w Opolu. Początkowo tworzył biżuterię ze srebra i złota, z biegiem czasu ukierunkowując działalność na produkcję obrączek. Wówczas oparta była ona wyłącznie o technologię mechaniczno-manualną. Pozwalała rozwijać nabyte od dziadka umiejętności, szlifować kunszt jubilerski i tworzyć unikatową biżuterię na wyjątkowe okazje. Z czasem Leon Stelmach dzielił się swoją wiedzą, szkoląc kolejne pokolenia mistrzów złotnictwa. Część z nich pracuje w PZ Stelmach do dziś. Inni otwarli swoje własne firmy i rozwijają się w branży.

Obecnie rodzinną tradycję jubilerską kontynuują synowie seniora Leona Stelmacha – Wojciech i Marcin Stelmach wprowadzając do firmy nowe technologie. Umożliwiają one tworzenie jeszcze bardziej fantazyjnych wzorów i nieustanne poszerzanie oferty.

W 2013 roku działalność firmy przeniesiono do nowej siedziby powstałej w Opolskiej Strefie Ekonomicznej przy Obwodnicy Północnej.

Obrączki, pierścionki i bransolety tworzone w PZ Stelmach znajdziesz w blisko 1000 sklepów partnerskich na terenie całego kraju oraz naszym salonie firmowym mieszczącym się przy Rynku w Opolu.